Kalkulator kredytowy

kalkulator kredytówW ostatnim czasie każdy kto zaciąga kredyty, bardzo chętnie korzysta z kalkulatorów kredytowych. Mając na myśli kalkulator kredytowy, wyobrażamy sobie urządzenie, które na podstawie kilku kluczowych danych, wylicza nam (na podstawie nowoczesnego algorytmu) najlepszą dla nas opcję kredytu.

Nowoczesny kalkulator kredytowy

Jakby tego było mało, kalkulator kredytowy, uwzględniając nasze dochody i zabezpieczenie, jest w stanie wyliczyć najlepszą dla nas ratę, najlepszy termin spłaty kredytu, a wszystko to z uwzględnieniem najniższej marży i oprocentowania.

Podsumowują  – wpisujemy kilka kluczowych informacji i otrzymujemy gotową ofertę, podpisujemy i cieszymy się kredytem.

Utopia kredytowa?

Niestety tak pięknie jak w powyższej prezentacji (a właściwie wizji) nie ma.

Zazwyczaj “kalkulator kredytowy” ogranicza się do:

  • podania rankingu ofert ustalanego na podstawie wytycznych danej organizacji, czasopisma czy głosowania
  • podaniu zestawienia bardzo ogólnych informacji, takich jak najniższa marża czy najniższe oprocentowanie
  • podaniu rankingu uwzględniając korzyść dla właściciela portalu (portal podaje wysoko takie kredyty, które są korzystne dla niego, ponieważ za udzielenie kredytu, bank daje dla portalu prowizję).

Jedynymi kalkulatorami kredytowymi są te, których używa się w bankach, jednak one nie są dostępne dla każdego klienta, a korzystają z nich jedynie pracownicy w celu obliczenia kredytu i sprawdzenia czy w ogóle dany kredytobiorca jest w stanie zaciągnąć kredyt.

Kalkulator kredytowy traktuj z przymrużeniem oka

Wszystkie inne formy w których wpisujemy swoje dane i oczekiwania (na zasadzie: wiek, zarobki, kwota kredytu, okres rozliczenia), powinny być traktowane z przymrużeniem oka, ponieważ mogą być jedynie prostą przykrywką dla wyżej wymienionych form.

Poza tym banki i firmy pożyczkowe czy portale finansowe, otrzymują Twoje dane – dość precyzyjne dane. Wiedzą ile zarabiasz, wiedzą czego oczekujesz (że chcesz kupić dom lub samochód). To dość cenne informacje, które można sprzedać lub wykorzystać w przyszłości.

Jak wybrać najtańszy kredyt?

Wbrew pozorom to nie jest nic trudnego.

Wybieramy kilka ofert kredytów (bez względu na to o jaki kredyt chodzi), wypełniamy kilka wniosków wstępnych, które następnie są przetwarzane przez scoring bankowy lub oprogramowanie w firmie pożyczkowej, a następnie otrzymujemy informację zwrotną z konkretną ofertą kredytu. Na tej zasadzie wybieramy dla siebie najkorzystniejszą formę kredytu.

Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *