Najtańszy kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny – można by wiele na ten temat opowiadać, jednak czym jest kredyt hipoteczny i po co się go zaciąga, zapewne wiesz – inaczej nie szukałbyś informacji na jego temat. Mimo wszystko dla wszystkich, którzy chcieliby uzupełnić swoją wiedzę na temat kredytów hipotecznych, polecamy zapoznać się z informacją zawartą w Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_hipoteczny

Jak znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny

najtańszy kredyt hipotecznyJednak kredyt kredytowy nie równy. Obecnie na rynku znajdziemy dziesiątki banków, a także firm pożyczkowych, które oferują alternatywę dla kredytów hipotecznych. Znajdą się firmy, oferujące nawet kilkaset tysięcy złotych (za które z pewnością kupimy mieszkanie), jednak jak wiadomo, firmy pożyczkowe będą miały nieporównywalnie droższą ofertę. Jednak najczęściej korzystają z nich osoby, które mają złą historię kredytową, lub niewystarczającą zdolność kredytową (nieudokumentowane dochodu itd.).

Wracając do różnorodności na rynku – obecny klient ma wybór. Może wybrać bank A lub bank B.

Wiele z banków ogłasza się, że ma:

  • najniższe oprocentowanie,
  • najniższą marżę,
  • najniższą ratę,

Jednak nie dajcie się nabrać na tego typu frazesy.

Teoretycznie bank w swojej reklamie może powiedzieć, że ma najlepszą ofertę na świecie. To tylko i wyłącznie reklama – informacja handlowa, które nie stanowi oferty,.

Liczy się koszt, rata i subiektywna ocena

Aby wybrać najtańszy kredyt hipoteczny, musimy go samodzielnie wybrać. Nie jest to odkrycie Ameryki. Chodzi o to, ze dla każdego klienta, “najkorzystniejszy” znaczy co innego.

Ktoś kto chce mieć niskie raty i jest w stanie zgodzić się na dłuższy okres kredytowania, a co za tym idzie – większy koszt kredytu, będzie szukał takiego banku, który rozłoży mu kredyt hipoteczny na 35 lat. Ktoś kogo interesuje włożenie dużego wkładu własnego, będzie chciał mieć niską marże i oprocentowanie.

I tak można wymieniać w koło.

Najtańszy kredyt hipoteczny nie istnieje! W myśl rozumienia takiej zasady, że jest bank XYZ, który ma najlepszą z najlepszy ofert – tego po prostu nie ma.

Jak znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny dla siebie?

Rozwiązaniem może być wstępne porównanie kilku, kilkunastu ofert i wypełnienie paru wniosków wstępnych.

Wtedy będziemy mieć rozeznanie, a banki wyślą nam już “poważniejszą” ofertę, która będzie zawierała konkrety. W takim przypadku pozostaje tylko wybrać najtańszy kredyt hipoteczny.

Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *